Příběh a tajemství bohyně Magu

 

Příběh a tajemství bohyně Magu

Legenda vypráví, že Magu žila v 5. nebo 6. století n. l. v chudých poměrech. Živila se jako švadlena a její otec jako chovatel koní, kterému často při práci pomáhala. Jednoho dne dostala od cizího muže broskev, ale místo toho, aby se s otcem rozdělila, darovala ji na ulici chudé ženě. Magu pro ni pro ni chtěla ještě pak připravit pokrm ze svých vlastních zásob, ale když se vrátila zpátky na ulici, našla místo ženy kámen broskvové barvy.

Magu kámen zasadila a starala se o něj tak dlouho, až z něj vyrostla broskvoň. Ta později plodila ovoce pro všechny, kteří její plody potřebovali. Zanedlouho lidé zjistili, že ovoce tohoto stromu zázračně léčí a Magu byla označena za bohyni, která vládne elixírem života.

Jak praví většina mytologických příběhů, Magu, která vládla účinky rostlin a pomáhala nemocným v jejich nesnázích, byla okouzlující mladá žena. Její síla a krása se staly symboly pro uzdravení. Je patronkou vitality, jež drží ochrannou ruku nad smrtelníky. Je také úzce provázána s cykly Země. Je zobrazována jako věčně mladá.