!!! DOPRAVA: OD 69,- Kč (OBJEDNÁVKY NAD 499,- KČ), OBJEDNÁVKY NAD 1.499,- KČ DOPRAVA ZDARMA !!!

MSM

Akce Tip
Značka: Vitalvibe
249 Kč –38 %
msm
249 Kč –38 % 155,22 Kč 62,09 Kč / 100 g
Skladem (21 ks)
Můžeme doručit do:
28.1.2020

 

  • MSM (methylsulfonylmethan) je organická forma síry, běžně se vyskytující v přírodě
  • pro pohybový aparát, zdravý stav vlasů, pokožky a nehtů

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

MSM

MSM vzniká v oceánu, kde mikroskopický plankton uvolňuje síru do mořské vody, odkud uniká do atmosféry. V plynném stavu reaguje s ozónem a ultrafialovým zářením a vytváří tak dimethylsulfát (DMSO) a DMSO2 známé jako MSM. MSM poté s deštěm dopadá na zem.

MSM umějí v přírodě rozštěpit některé bakterie. Naštěstí také některé z mikroorganizmů žijících v trávicím traktu člověka umějí z organicky vázané síry vytvořit cennou aminokyselinu methionin (případně příbuzný cystein) a další anorganické sloučeniny síry. Podobnou reakci umějí i rostliny, proto methionin přirozeně nacházíme v malé míře i v nich.

Naopak člověk si sám tyto aminokyseliny neumí vyrobit, proto je odkázaný na jejich příjem potravou. V přirozené stravě je methionin obsažen vedle živočišných zdrojů hlavně v kapustě, květáku, brokolici, salátu, chaluhách, v cibuli a ve velké míře v česneku (to poznáme i podle typické vůně syrového česneku) a v dalších.

 

Kdy je vhodné uvažovat o užívání MSM?

Tepelnou úpravou se ale methionin ničí a člověk tak přichází o zdroje této cenné aminokyseliny.

V dnešní době tedy není výjimkou, že člověku často právě methionin i další sloučeniny síry chybí. Jejich příjem poznáme snadno podle varovných signálů.

V takových případech doplněním methioninu z MSM jednoduše vyrovnáme stav, který způsobil jeho nedostatek.

 

Doporučené dávkování: při vnitřním užití ½ čajové lžičky dvakrát denně, zapijte dvěma šálky čisté vody nebo čerstvé pomerančové šťávy

MSM lze užívat také lokálně, protože se velmi dobře vstřebává pokožkou do těla. 

 

Kontraindikace: Vyhněte se užívání MSM s léky na ředění krve včetně léků s obsahem kyseliny acetylsalicylové (tu obsahují i některé léky na bolest).

 

Složení: 100% methylsulfonylmethan ve formě prášku

Jedná se chemicky jednoznačnou látku, nikoliv o směs organických látek. Proto účinek MSM je vždy totožný, ačkoliv může pocházet z různých zdrojů.

V takovém případě je třeba dbát nikoliv na původ látky, ale na její čistotu. Pouze 100% čisté MSM totiž může tělu přinášet pozitivní účinky.

 

Nutriční hodnoty

v 1 dávce: 1/2 lžičky (500 mg - 1000 mg)

1 g MSM

0,34 g síry

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: